Zubor Csaba: Útkeresés önös érdekek és közös értékek mentén
Ha félsz kimondani az igazságot, akkor a hazugok majd átveszik annak a helyét és addig-addig fogják ismételni azt, amíg már több ember nem lesz, aki hisz még az igazságnak.
Akik hagyják magukat a rossz emberek által manipulálni és fanatizálni, azokat már egyre nehezebb visszahozni a jók oldalára.
Időnként persze a jóknak is erősebb eszközökhöz kell folyamodniuk, hogy helyre tudják állítani a világ gonosz érdek és önző kapzsiság által vezérelt tévútjáról az emberek szándékosan eltérített gondolkodásmódját és kibillent világképét.
Sajnos az is igencsak gyakorta megesik, hogy a gonoszság a jó bőrébe bújik és így veszi rá az embereket a saját céljai érdekében a rosszra, megtévesztve őket.
Attól még, hogy valamit, vagy valakit többet látsz a médiában, még egyáltalán nem biztos az, hogy igazat is beszél.
A hatalom addig maradhat erős, amíg van elég ember, akit tud irányítani. Azonban, ha a hit elfogy és az igazság végül felülkerekedik, akkor nincs az a hatalom, akit a nép ne tudna elküldeni.
Persze az őszinteség útján mindig ingoványos a talaj, hiszen nincsen kikövezve a propaganda és a megrendelt hazugságok pihepuha párnáival, amelyek könnyedén elaltatják a gyanútlanul arra járó tömegek éberségét.
Az ígéreteknek mindig ára van. Ha betartják azért, ha nem, akkor azért. De ingyen semmit sem adnak.
Vajon ingyen van-e bármilyen kedvezmény, ha cserébe a jogok, a szabadság és az egyéniség lesz végül megnyirbálva?
Vajon megéri-e az ígért kedvezmény, ha a javakból és a jólétből csak egy vékony réteg fog részesülni, miközben a többség csendesen lentebb lesz tolva életszínvonal és jogi, egészségügyi téren?
Vajon a hatalomhoz mindenáron ragaszkodók mennyire képviselik még minden polgár érdekét?
Sokan szándékosan magyarázzák félre azt, hogy mit jelent a szabadság. Az viszont biztos, hogy nem jelentheti azt, hogy valakinek eleve elrendelt többlet joga van bárki más felett. Még akkor sem, ha a többséget alkotja. Ugyanez természetesen fordítva is igaz. Semelyik többség és semelyik kisebbség nem rendelheti fölé magát a többieknek. Ugyanis egyenlők kell, hogy legyünk. Se több, se kevesebb.